top of page

Pieteikšanās līdz 15. aprīlim (vēlams), informējot I. Celitāni vai atzīmējoties šeit:

http://doodle.com/poll/ftvpsdst45z6y5qz. Lūgums nevilcināties ar pieteikšanos, jo nepieciešams laikus plānot naktsmītņu skaitu, ēdināšanas un ceļa izdevumus (iespējams, ka tikai daļēji varēsim atlīdzināt ceļa izdevumus, par to jāsazinās ar I. Celitāni). Lūgums arī rakstiski informēt, kādus stāstus kuros pasākumos jūs vēlētos/varētu stāstīt.

 

Saziņai:

Ina Celitāne 26428513, inac@inbox.lv

Inga Brūvere 29805698, ingabruvere@inbox.lv

 

Ceturtdiena, 27. aprīlis, Ventspils

17.00. Ventiņu stāsti Gāliņciema bibliotēkā – UNESCO LNK Stāstu bibliotēkā. Ventspils, Akmeņu iela 2. (Pulcēsies Gāliņciemu un Pārventas bibliotēku stāstnieku un stāstu klausītāju kopienas, viesi: G. Pakalns un I. Radziņa, kāds vēl var pievienoties). Atbildīgā: Iveta Skapste.

 

Piektdiena, 28. aprīlis, Kuldīga, Basi, Ēdole

10.00–11.00 Pasaku istaba Kuldīgas galvenajā bibliotēkā – UNESCO LNK Stāstu bibliotēkā, 1905. gada ielā 6. Ja stāstnieku būs vairāk, varam viesoties Kuldīgas skolās. Atbildīgā: Inga Brūvere. (Autobusi no Rīgas: 7.00 un 8.10.)

12.00–14.00 Basu skolas un suitu stāstnieku pasākums. Basu tautas nams. Atbildīgā; I. Akeldama. (Kuldīgas pamatskolas Basu filiāle kā skola pastāv pēdējo gadu, kopš 2002. g. te darbojas I. Akeldamas vadītā folkloras kopa "Krētainie suiti"¸ no šejienes nākuši arī labi jaunie stāstnieki.) Atbildīgā; I. Akeldama.

15.00–16.30 Leģendas Ēdoles pilī. Apstaigājot pili un tās apkārtni, uzzināsim vietējās teikas. Atbildīgā Inga Brūvere

16.45 Ēdoles baznīca – pirmās latviešu dibinātās bibliotēkas (Krišjāņa Valdemāra, 1848. gada 23. aprīlī) vietas apskate.

17.00–18.30 Ēdolnieku stāsti Ēdoles pagasta bibliotēkā.

19.00 Ēdoles stāstu koncerts Ēdoles kultūras namā. Uzstājas Ēdoles skolas folkloras kopa. Goda viesis – Zane Jančevska.

21.00 Vakarēšana ar pašu sagatavotu cienastu Ēdoles pilī.

 

Sestdiena, 29. aprīlis, Kuldīga

11.00–12.00 Stāstnieces ar lellēm. Anekdošu tūre ar kuldīdzniekiem un viesiem.

Spēles un sacīkstes, ticējumi, mīklas un citas izdarības bērniem un jauniešiem. Pie “Kūravas”, Baznīcas iela 34.

12.00–14.00 Koncerts uz “Kūravas” skatuves. Kuldīgas, Ēdoles, Cēsu, Valmieras un citu piļu, muižu teikas, leģendas un atmiņu stāsti. Uzstājas Kuldīgas “Kūrava”, Kazdangas “Zīle”, Krotes “Traistēni”.

14.00–16.00 „Ziv zup pret stāst” – ar savu stāstu katrs var nopelnīt porciju tikko vārītas zivju zupas.

Pēc tam – festivālā iegūtās pieredzes apspriešana.

11. Kurzemes stāstnieku festivāls “Ziv zup” pulcina stāstniekus no 27. līdz 29. aprīlim Ventspilī, Kuldīgā, Basos un Ēdolē.

Šogad īpašā tēma ir “Piļu un muižu leģendas”, kuras varēsim stāstīt dažādos pasākumos. (Protams, jebkuras citas stāstu tēmas arī tiek gaidītas un ir vēlamas.) Otrajā festivāla dienā – Kuldīgā, Basos un Ēdolē – atbalstīsim stāstniekus un veicināsim stāstniecību šajos novados. Ēdoles pili izmantosim par stāstniecības citadeli dienā, vakarā par vakarēšanas vietu un naktī gulēšanai. Brokastis turpat. Vakarēšanas tēma Ēdoles pilī: Mežģīņu stāsti (iederēsies vecmāmiņu rokdarbi, pašas darinājumi u. c.). Cienastiņā paņemam līdzi vai sagatavojam kādu no piļu vai muižu ēdieniem pēc pašu ieskatiem (piem., falšais zaķis, gogelmogels, komorgevīders vai rolmopši).

29. aprīlī “iekš Kūravs sēt vāris zup un dūšig runas, lai redz, ka mēs nav ar ābeļnagiem taisit!” Mūs balstīs folkloras kopas: Kuldīgas “Kūrava”, Kazdangas “Zīle” un Krotes “Traistēni”. Būs arī kalēji no Latvijas kalēju brālības. Turpat Kuldīgā notiks kārtējais Pavasara palu šovs “Lido zivis Kuldīgā” ar gadatirgu un atrakcijām. Beidzam sestdienā laikus, lai varam tikt vakarā mājās.

Festivālu atbalsta Kuldīgas novada pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds un citi labdari, tā kā par stāstnieku uzturēšanos un labsajūtu ir padomāts.

"Ziv zup" 2017

11. Kurzemes stāstnieku festivāls
Kuldīga, Ventspils, Basi, Ēdole
27. - 29. aprilis
bottom of page